חיפוש

ליעוץ ללא עלות וקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים

יועץ פיתוח

יועץ פיתוח ואדריכל נוף

23/02/2024

תוכן עניינים

יועץ פיתוח – המדריך המקיף

מאמר זה יספק לך את כל המידע החיוני על תפקידו המכריע של יועץ הפיתוח בהצלחת פרויקטי בנייה ושיפוצים. תכירו מקרוב את התהליך, היתרונות, העלויות והטיפים לבחירת יועץ פיתוח איכותי. תקבלו טבלאות שימושיות, עצות מקצועיות ופרטים על חוקי התכנון והבנייה בישראל. בסיום הקריאה תהיו מצוידים בכל הכלים להתקדם בבטחה לקראת הגשמת חלום הבית.

הנקודות המרכזיות במאמר יועץ הפיתוח:

  • מהו תפקידו של יועץ הפיתוח?
  • מהם השלבים בעבודה עם יועץ פיתוח?
  • כיצד לבחור יועץ פיתוח איכותי ומתאים?
  • מהי עלות העסקת יועץ פיתוח?
  • חוקי תכנון ובנייה רלוונטיים לעבודת יועץ הפיתוח
  • טיפים שימושיים לניהול מוצלח של פרויקטי בנייה ושיפוצים

יועץ פיתוח במרכז

מהו יועץ פיתוח?

יועץ פיתוח הוא בעל מקצוע מוסמך שתפקידו ללוות פרויקטי בנייה ופיתוח משלב התכנון ועד להשלמתם. יועץ הפיתוח אחראי על הכנת תוכניות הפיתוח הנדרשות לקבלת היתר בנייה, כולל תכנון המגרש ופיתוח הסביבה, דרכי גישה, חניות, גינון ותשתיות. בנוסף, יועץ הפיתוח מלווה את ביצוע הפרויקט בשטח ומבקר את עמידת הביצוע בתוכניות שאושרו.

יועץ פיתוח במרכז

אזור המרכז מאופיין בריכוז גבוה של פרויקטי בנייה ופיתוח עירוניים, הדורשים ליווי של יועצי פיתוח מומחים ומקצועיים. ערים כמו תל אביב, רמת גן, גבעתיים והרצליה, עוברות תהליכי התחדשות עירונית אינטנסיביים הכוללים הריסה ובנייה מחדש, תמ"א 38 ועוד. בפרויקטים מסוג זה נדרש יועץ פיתוח בעל ניסיון והיכרות עם המאפיינים הייחודיים של אזור המרכז.

יועץ פיתוח בעבודה

מונחים בתחום ייעוץ פיתוח ורישוי בנייה

מונח הסבר דוגמה
יועץ פיתוח לרישיון עסק יועץ המסייע בהוצאת רישיון עסק מסעדה, חנות, מפעל
יועץ פיתוח לשינוי תב"ע יועץ המסייע בקידום שינוי תב"ע תוספת קומות, שינוי ייעוד
יועץ פיתוח להיתר בנייה יועץ המסייע בהוצאת היתר בנייה הגשת בקשה לוועדה
תב"ע נקודתית תב"ע החלה על שטח מצומצם רחוב, שכונה
יועץ פיתוח לתמ"א 38 יועץ לליווי פרויקט תמ"א 38 תוספת קומות, חיזוק מבנה
שימוש חורג שימוש החורג מייעוד הקרקע מגורים באזור מסחרי
הסדרת חריגות בנייה הסדרה של חריגות בנייה תוספת שטח, הרחבת מרפסות
חריגות בנייה סטייה מהיתר הבנייה תוספת קומות, הגבהה
תוספת בנייה הרחבת המבנה מעבר להיתר תוספת חדרים, סגירת מרפסות
פארק ציבורי פארק הפתוח לציבור הרחב גן ציבורי, פארק עירוני
מבנה תעשייה מבנה ייעודי לפעילות תעשייתית מפעל, בית חרושת
בית פרטי בית מגורים של משפחה וילה, קוטג'
בנייה רוויה בנייה צפופה עם יחידות רבות בניין מגורים, בית משותף
בנייה פרטית בנייה של בית מגורים פרטי קוטג', דו משפחתי
מבנה ציבור מבנה לשימוש הציבור בית ספר, ספרייה, מרפאה

יועץ פיתוח בצפון

הצפון מתאפיין בפיתוח מתמשך של יישובים קהילתיים, הרחבות של יישובים קיימים והקמת יישובים חדשים. בנוסף ישנם אזורי תעשייה רבים הנמצאים בתנופת פיתוח. יועץ פיתוח בצפון חייב להיות מעודכן בתוכניות המתאר השונות ובמגמות הפיתוח העתידיות של האזור.

יועץ פיתוח בצפון

מונחים בתחום תכנון ופיתוח פרויקטים

מונח הסבר דוגמה
תכנית פיתוח לבית פרטי תכנית לפיתוח השטח סביב בית פרטי חצר, גישה, חניה, גינון
תכנית פיתוח לגינה תכנית מפורטת לעיצוב הגינה הפרטית שבילים, צמחייה, פינות ישיבה
תכנון פיתוח לבית פרטי תכנון הפיתוח סביב בית פרטי חניה, גינון, גישה, תשתיות
תכנית פיתוח תכנית כוללת לפיתוח שטח הפרויקט דרכים, חניות, גינות, מגרשים
נספח פיתוח נספח מפורט לפיתוח המגרש בבקשה להיתר חצר, גישה, תאורה, גדרות
תוכניות בנייה פיתוח תוכניות אדריכליות ותוכניות פיתוח מבנים, תשתיות, פיתוח
חוות דעת יועץ פיתוח חוות דעת מקצועית של יועץ פיתוח התאמה להנחיות תכנון
דו"ח יועץ פיתוח דו"ח מקצועי על ביצוע עבודות פיתוח התאמה לתכניות מאושרות
תכנית נוף תכנון נופי של הסביבה גינון, שבילים, פיסול
יועץ פיתוח מחיר עלות שירותי יועץ פיתוח ₪ 5,000-15,000
תכנון פיתוח תכנון הפיתוח שמחוץ למבנה חניה, גישה, ניקוז
הכנת נספח פיתוח הכנת מסמכי נספח הפיתוח תכניות, חישובים, פרטים
אישור פיתוח אישור רשמי של תכנית הפיתוח ע"י הועדה המקומית
אישור נספח פיתוח נופי אישור תכנית פיתוח נופי גינון, השקיה, תאורה
מקרא תכנית פיתוח הסבר הסימונים בתכנית קו אדום – גבול מגרש
נספח נופי נספח לתכנון נופי של הסביבה גנים, שבילים, עצים

יועץ פיתוח בדרום

יועץ פיתוח בדרום

אזור הדרום מתאפיין בפיתוח מואץ של ערים כמו באר שבע, אילת ודימונה, לצד המשך התפתחות היישובים הקהילתיים והקמת יישובים חדשים. יועץ פיתוח בדרום צריך להבין את המאפיינים הייחודיים של האזור ואת הפוטנציאל לפיתוח עתידי.

משרדי יועצי פיתוח

משרדי יועצי הפיתוח כוללים צוות רב-תחומי המורכב מהנדסים, אדריכלים, מתכנני ערים ואנשי מקצוע נוספים. המשרד מטפל בכל שלבי תכנון הפרויקט החל מניתוח האתר, הכנת תוכניות הפיתוח, ליווי מול הרשויות להשגת אישורים, פיקוח עליון על ביצוע העבודות בשטח ועד למסירה סופית. משרד יועצי פיתוח מקצועי יבטיח עמידה בתקנים, חסכון בזמן ובעלויות והתאמה לצרכי הלקוח.

יועצי פיתוח

משרד תכנון פיתוח

משרד תכנון פיתוח עוסק בתכנון פרויקטי פיתוח שונים כגון: פרויקטי בנייה למגורים, מבני ציבור, מבני תעשייה ומסחר, מוסדות חינוך, מתחמי נופש ותיירות ועוד. המשרד אמון על הכנת תכניות הפיתוח והתשתית הכוללות: תנועה וחניה, ניקוז, מים וביוב, חשמל ותקשורת, גינון והשקיה, פיתוח נופי ועוד.

משרדי תכנון פיתוח נופי

משרד תכנון פיתוח נופי מתמחה בתכנון הנוף של הסביבה הבנויה. המשרד מכין תוכניות פיתוח נופי לפרויקטים שונים הכוללות תכנון גנים ונטיעות, שבילים, ריהוט גן, מערכות השקיה, תאורה ועוד. בנוסף, המשרד מלווה את ביצוע עבודות הגינון והפיתוח הנופי בשטח.

משרדי יועצי פיתוח

מהנדס פיתוח

מהנדס הפיתוח הוא בעל תואר בהנדסה אזרחית או הנדסת בניין המתמחה בתחום תכנון הפיתוח. מהנדס הפיתוח אחראי לתכנן את כל מערכות התשתית הנדרשות לפרויקט כגון: כבישים, מדרכות, ניקוז, תאורה, מים, ביוב ועוד. כמו כן, הוא מפקח על ביצוע העבודות בשטח.

מהנדס פיתוח ונוף

מהנדס פיתוח ונוף הוא הנדסאי או מהנדס בעל התמחות כפולה בתחומי הפיתוח והנוף. הוא אחראי על תכנון שלד הפרויקט ומערכות התשתית יחד עם עיצוב נופי של הסביבה הכולל גינון, נטיעות, פיסול ועוד. מהנדס הפיתוח והנוף שם דגש על יצירת אינטגרציה בין המרכיבים הטכניים לבין אלמנטים נופיים וסביבתיים.

משרד תכנון פיתוח

יועצי פיתוח מובילים

יועצי פיתוח מובילים הם בעלי ניסיון רב וותק של למעלה מ-10 שנים בתחום. הם עבדו על פרויקטים מורכבים ומגוונים ונחשבים למומחים בתחומם. יועצי הפיתוח המובילים מכירים היטב את התהליכים, הרגולציה והגורמים הרלוונטיים בתחום התכנון והבנייה. הם יודעים להוביל ולנהל פרויקטים תוך שמירה על צרכי הלקוח, לוחות הזמנים והתקציב.

מתכנן פיתוח

מתכנן הפיתוח הוא בעל השכלה אקדמית בתחומי התכנון וההנדסה. הוא מכין את תוכניות הפיתוח הכוללות פיתוח שטח, מערכות תשתית, תנועה וחניה, ניקוז וכדומה. מתכנן הפיתוח שם דגש על תכנון מיטבי מהיבטים הנדסיים, כלכליים וסביבתיים לאורך כל שלבי הפרויקט.

משרד תכנון פיתוח

יועץ פיתוח מומלץ

יועץ פיתוח מומלץ הוא מי שקיבל המלצות חיוביות מלקוחות קודמים על איכות עבודתו, מקצועיותו ושירותיו. יועץ פיתוח מומלץ יש לו ותק וניסיון מוכח בתחום, מכיר היטב את התהליכים הנדרשים מול רשויות התכנון ויודע כיצד להוביל לאישור מהיר של הפרויקט תוך הקפדה על איכות.

יועצי פיתוח מומלצים

בבחירת יועץ פיתוח, חשוב לבדוק מי הם היועצים המומלצים על ידי מכרים וגורמים נוספים בתחום הבנייה והתכנון. יועצי פיתוח מומלצים הם אלו שזכו למשובים חיוביים על עבודתם מלקוחות קודמים. כדאי לברר על ניסיונם, מקצועיותם, זמינותם ויחסם ללקוח.

מהנדס פיתוח ונוף

יועצי פיתוח מומחים

יועצי פיתוח מומחים הם בעלי ותק וניסיון רב בתחום. לרשותם עומד ידע מקצועי נרחב והם מכירים היטב את החוקים, התקנות והתהליכים הרלוונטיים לאישור פרויקטי פיתוח. יועצי פיתוח מומחים יוכלו להעריך נכונה את צרכי הפרויקט ולתת מענה מיטבי הן בהיבטים תכנוניים והן מול הרשויות.

תכנית פיתוח לבית פרטי

תכנית הפיתוח לבית פרטי כוללת את תכנון כל השטח שמחוץ למבנה הבית עצמו. היא מגדירה את פיתוח החצר והגינה, דרכי הגישה לבית, מקומות חניה, חיבור למערכות תשתית, מערכות ניקוז מי גשם, גדרות, שערים, תאורה ועוד. תכנית פיתוח איכותית ומפורטת חיונית לקבלת היתר בנייה ולהשלמת הבית כמתוכנן.

תוכנית פיתוח

תכנית פיתוח לגינה

תכנית הפיתוח לגינה כוללת את עיצוב שבילים, מדשאות, גינון ונטיעות, גדר חיה, פינות ישיבה, מחסה ופרגולה, ריהוט גן, הצללה, מערכת השקיה ותאורה ופתרונות ניקוז. תכנית פיתוח מפורטת לגינה תבטיח שהגינה תענה על צרכי המשפחה ותשתלב יפה בסביבת הבית.

תכנית פיתוח

תכנית הפיתוח היא התוכנית המתארת את פיתוח שטח הפרויקט כולו באופן מפורט. היא כוללת תכנון דרכים ומדרכות, חניות, גישות, תנועה ותחבורה, חלוקה למגרשים, מיקום מבנים ואלמנטים שונים בשטח, גינון ופיתוח נופי, מערכות תשתית וכן פירוט זכויות הבניה.

תכנית פיתוח לבית פרטי

נספח פיתוח

נספח הפיתוח הוא חלק בלתי נפרד מהיתר הבנייה הכולל תוכניות מפורטות של פיתוח המגרש. נספח הפיתוח כולל תכנון החצר, הגינה, דרכי גישה, חניות, גדרות, מערכות תשתית וחיבור לרשתות ציבוריות, תאורה ועוד. נספח פיתוח מאושר הוא תנאי לקבלת טופס אכלוס.

תוכניות בנייה פיתוח

תהליך קבלת היתר בנייה כולל הגשת תוכניות בנייה ותוכניות פיתוח. תוכניות הבנייה כוללות תוכניות אדריכליות של המבנים ואילו תוכניות הפיתוח כוללות את פיתוח המגרש, החצר, מערכות תשתית, תנועה וכו'. שילוב תוכניות הבנייה והפיתוח יחדיו מבטיח תכנון כולל ואינטגרטיבי של הפרויקט.

יועצי פיתוח מובילים

חוות דעת יועץ פיתוח

חוות דעת של יועץ פיתוח נדרשת לעיתים על ידי רשויות התכנון במסגרת הליך רישוי. חוות הדעת סוקרת ומנתחת את מצב הפיתוח הקיים במגרש או את התאמתו של הפיתוח המתוכנן להוראות התכנון במקום. חוות הדעת נותנת גיבוי מקצועי להחלטות הרשות ועשויה להשפיע על אישור הבקשה.

דו"ח יועץ פיתוח

דו"ח של יועץ פיתוח נערך בדרך כלל בשלבים הסופיים של הפרויקט על מנת לאשר כי הפיתוח בוצע בהתאם לתוכניות שאושרו. הדו"ח כולל סקירה של כל אלמנטי הפיתוח כפי שבוצעו בשטח והתייחסות לאיכות הביצוע. הדו"ח מהווה תנאי לקבלת טופס 4 ואכלוס המבנה.

דו

יועץ פיתוח מחיר

עלות שירותיו של יועץ פיתוח משתנה בהתאם להיקף הפרויקט, מורכבותו ודרישותיו הייחודיות. ככלל, ניתן לצפות לעלות של בין 5,000 ל-15,000 ש"ח עבור ליווי תכנון ופיקוח עליון בפרויקט בינוני. פרויקטים גדולים או מורכבים יכולים להגיע גם ל-30,000 ש"ח. יש לקבל הצעת מחיר מפורטת התפורה לצרכי הפרויקט הספציפי.

תכנון פיתוח

תכנון פיתוח כולל את תכנון השטח שמחוץ למבנה עצמו ומתייחס להיבטים כגון גישה למגרש, חניות, מערכות תשתית, תנועה וחיבור לכבישים סמוכים, תכנון המגרש והגינות, פתרונות ניקוז, גינון והשקיה, תאורה ובטיחות. תכנון מוקפד של הפיתוח מבטיח פרויקט איכותי ושלם.

מתכנן פיתוח

הכנת נספח פיתוח

הכנת נספח פיתוח מחייבת מומחיות והיכרות עם דרישות והנחיות התכנון של הרשות המקומית. היא כוללת תכנון מפורט של כל אלמנטי הפיתוח כגון דרכי גישה, חניות, גידור, מערכות תשתית ותאורה, גינון ועוד. הנספח צריך להיות מקצועי, מפורט ותואם לתקנים הרלוונטיים על מנת להבטיח את אישורו.

יועץ פיתוח עלות

עלות שירותי יועץ פיתוח נקבעת בהתאם להיקף המשימות והאחריות המוטלת עליו בפרויקט. ככלל, ניתן לצפות לעלות ממוצעת של כ-10,000 ש"ח עבור ליווי תכנון ופיקוח עליון על פרויקט בינוני. פרויקטים קטנים יותר יכולים לעלות 5,000-7,000 ש"ח ואילו פרויקטים גדולים ומורכבים עשויים להגיע ל-15,000 ש"ח ומעלה.

תכנון | פיתוח שטח

טבלת פריסה אזורית של משרדי ייעוץ פיתוח בישראל

עיר מחוז מספר משרדים
חיפה חיפה 15
כרמיאל צפון 4
נהריה חיפה 2
נצרת צפון 3
עכו צפון 5
תל אביב תל אביב 22
פתח תקווה מרכז 12
רמת גן תל אביב 15
ראשון לציון מרכז 8
רחובות מרכז 11
ירושלים ירושלים 18
באר שבע דרום 9
אילת דרום 3
אשדוד מרכז 7
אשקלון דרום 5
בת ים תל אביב 4
חדרה חיפה 3
חולון תל אביב 8
חיפה חיפה 12
טבריה צפון 3
נתניה מרכז 6
עפולה צפון 2
קריית גת דרום 2

משרדי יועצי פיתוח

אישור פיתוח

אישור פיתוח ניתן על ידי הועדה המקומית בתום תהליך בדיקה ואישור של תוכניות הפיתוח. אישור הפיתוח מהווה אישור רשמי כי תוכניות הפיתוח עומדות בכל התקנים וההנחיות הרלוונטיים. אישור הפיתוח הוא תנאי לקבלת היתר בנייה ומאפשר להתחיל בשלב הביצוע של הפרויקט.

אישור נספח פיתוח נופי

נספח פיתוח נופי מפרט את תוכנית הגינון והפיתוח הנופי של הפרויקט וטעון אישור נפרד של הוועדה המקומית. אישור נספח הפיתוח הנופי מאשר כי תוכנית הנוף עומדת בכל הקריטריונים והתקנים הנדרשים מבחינת תכנון הצמחייה, השקיה, ניקוז, בחירת צמחים מתאימים ועוד.

יועץ פיתוח מומלץ

מקרא תכנית פיתוח

המקרא של תכנית הפיתוח מפרט ומסביר מה מציין כל סימון בתכנית. לדוגמה: קו אדום – גבולות המגרש קו כחול – צינור מים קו סגול – קו ביוב וכן הלאה. המקרא הוא חיוני כדי שניתן יהיה לקרוא ולהבין את התכנית באופן ברור.

נספח נופי

הנספח הנופי הוא חלק בלתי נפרד מהבקשה להיתר בנייה המפרט את תוכנית הגינון והפיתו

נספח נופי

יועץ פיתוח לרישיון עסק

לצורך קבלת רישיון עסק יש צורך בליווי של יועץ פיתוח. היועץ ידאג להכנת תוכנית עסק העונה לכל הדרישות של רישוי עסקים בנושאי תשתיות, חניות, נגישות, מערכות מיזוג אוויר ואוורור וכו'. בנוסף, היועץ ילווה את התהליך מול הרשויות עד לקבלת רישיון העסק.

יועץ פיתוח לשינוי תב"ע

כדי לקדם שינוי תב"ע (תכנית בניין עיר) נדרש ליווי של יועץ פיתוח. היועץ יכין תוכנית פיתוח חלופית העונה לצרכים וילווה את התהליך מול הוועדות השונות. יועץ מקצועי יוכל להגיש נתונים וחוות דעת משכנעות שיסייעו לקדם את השינוי התכנוני המבוקש.

תכנית פיתוח לבית פרטי

יועץ פיתוח להיתר בנייה

לצורך קבלת היתר בנייה יש להגיש לוועדה המקומית בין היתר גם תוכניות פיתוח מפורטות. יועץ הפיתוח יכין תוכניות פיתוח הכוללות את פיתוח המגרש, התשתיות, החניות, דרכי הגישה וכל יתר הנדרש בהתאם להנחיות התכנון במקום. יועץ מקצועי יבטיח עמידה בכל הדרישות ויקדם את קבלת היתר הבנייה.

יועץ פיתוח לתמ"א 38

תמ"א 38 מאפשרת תוספות בנייה בבניינים קיימים תמורת חיזוק מפני רעידות אדמה. יועץ פיתוח ילווה את התכנון והרישוי של הפרויקט תוך התייחסות לדרישות התמ"א ויצירת שילוב מיטבי בין המבנה הישן לתוספות החדשות.

יועץ פיתוח לרישיון עסק

יועץ פיתוח לשימוש חורג

שימוש חורג הוא שימוש במבנה או קרקע שלא בהתאם לייעודם המקורי על פי התב"ע. לדוגמה, מגורים באזור מסחרי. לצורך קבלת שימוש חורג נדרשת הגשת בקשה לוועדה המקומית בליווי יועץ פיתוח שייערך את הבקשה והתוכניות הנדרשות.

הסדרת חריגות בנייה | יועץ פיתוח

חריגות בנייה נפוצות וניתן במקרים רבים להסדירן. יועץ פיתוח ילווה את התהליך מול הוועדה המקומית, יכין מפות ותוכניות הנדסיות מפורטות ויציג את כל הנתונים הנדרשים על מנת להסדיר את החריגות ולמנוע צווי הריסה.

נספח פיתוח

חריגות בניה

חריגות בנייה הן סטייה מהיתר הבנייה ויכולות לכלול תוספת שטח, הגבהת המבנה, הרחבת מרפסות, שינוי במיקום המבנה במגרש ועוד. חריגות נפוצות בעיקר בבנייה ישנה שנעשתה ללא פיקוח. ניתן במקרים רבים להסדיר חריגות בנייה בדיעבד אך התהליך מצריך ליווי של יועץ פיתוח.

תוספת בניה

תוספת בנייה היא הרחבה של המבנה הקיים מעבר למה שאושר בהיתר הבנייה המקורי. ניתן לבקש תוספת בנייה למטרות שונות כגון הרחבת חדרים, הוספת חדרים, סגירת מרפסות, הוספת קומה ועוד. תהליך אישור תוספת בנייה מחייב ליווי של יועץ פיתוח מול הוועדה המקומית.

יועץ פיתוח במרכז

פארקים ציבוריים

תכנון פארק ציבורי הוא פרויקט מורכב המחייב ידע ומומחיות בתחומי הפיתוח, הנדסה, נוף, גינון, אקולוגיה ועוד. יועץ הפיתוח ירכז את התכנון הכולל של הפארק לרבות תשתיות, נגישות, שבילים, מתקני משחק וספורט, ריהוט, גינון, השקיה ותאורה – תוך התאמה מיטבית לאופי הסביבה וצרכי המשתמשים.

מבנה תעשייה

הקמת מבנה תעשייה מחייבת תכנון פיתוח ייעודי המתייחס לפתרונות הנדסיים ייחודיים כגון חיבור לתשתיות כבדות, אזורי פריקה וטעינה, חניות למשאיות וכלי רכב כבדים ועוד. יועץ פיתוח בעל ניסיון במבני תעשייה יוכל להבטיח תכנון פיתוח אופטימלי עבור סוג מורכב זה של פרויקט.

מבני ציבור

מבני ציבור כגון בתי ספר, מתנ"סים, מרכזי קהילה וכד' דורשים תשומת לב מיוחדת בתכנון הפיתוח על מנת לאפשר נגישות ותפקודיות מיטביים. יועץ פיתוח מנוסה במבני ציבור ידע לתכנן פתרונות מתאימים לחניות, דרכי גישה, חצרות, מתקני משחק ועוד – בהתאמה לאוכלוסיית היעד ולצרכים הייחודיים.

יועץ פיתוח לרישיון עסק

בתים פרטיים

תכנון פיתוח של בתים פרטיים דורש התייחסות לצרכים הייחודיים של הדיירים והמשפחה. יועץ הפיתוח יתכנן את הגישה לבית, החניות, החצרות, שטחי הגינון והפיתוח הנופי – במטרה ליצור סביבת מגורים מיטבית ומותאמת אישית ללקוח.

בנייה רוויה

פרויקטי בנייה רוויה כגון בנייני מגורים רבי קומות ובנייה רבת יחידות דורשים פתרונות פיתוח ייחודיים. יועץ הפיתוח צריך לתכנן פתרונות חניה יעילים, גישה נוחה לכל הכניסות, פיתוח נופי איכותי בשטחים הציבוריים ועוד – תוך התחשבות בצפיפות הגבוהה ובמספר הדיירים הרב.

יועץ פיתוח לבית פרטי

בנייה פרטית

יועץ פיתוח לבנייה פרטית מתכנן את פיתוח המגרש סביב הבית בהתאמה לצרכי המשפחה. התכנון כולל גישה לבית, מקומות חניה, גינות ואזורי הצללה, פתרונות ניקוז, גידור, התחברות לתשתיות ומערכות ויצירת מרחב מגורים פרטי, מוגן ותפקודי עבור הדיירים.

מבני ציבור

תכנון פיתוח של מבני ציבור דורש התייחסות לצרכים תפעוליים ולאופי הפעילות המתקיימת במקום. לדוגמה: – בית ספר – יש לתכנן פתרונות תחבורתיים להסעת תלמידים, חניות למורים, שבילי גישה, חצר משחקים ומגרשי ספורט. – מרכז קהילתי – יש לתכנן חניות למבקרים, נגישות לעגלות ילדים ונכים, שטחי ישיבה בחוץ ופינות ירק. – ספרייה ציבורית – יש לתכנן גישה נוחה להולכי רגל ורוכבי אופניים, פינות ישיבה שקטות בחוץ וחניות לרכב ואופניים. – בית חולים – יש לתכנן נגישות מיטבית לאמבולנסים, חניות רבות, ושבילים בטוחים למטופלים ובני משפחותיהם.

יועץ פיתוח למבנה ציבור

פארקים ציבוריים

תכנון פיתוח של פארק ציבורי צריך לכלול: – שבילים נגישים ובטוחים להולכי רגל ורוכבי אופניים. – אזורי ישיבה ופינות פיקניק עם צל. – מתקני משחק וכושר המותאמים לבטיחות ולגילאים שונים. – תאורה לשעות החשיכה. – גינון והשקיה, עם בחירת צמחייה מקומית החסכונית במים. – שירותים ומתקני מיחזור. – חניות וגישה נוחה לרכב פרטי והסעה ציבורית. – שילוט והכוונה ברורים

בתים פרטיים

תכנון פיתוח לבתים פרטיים צריך לכלול: – גישה נוחה לרכב פרטי וחניה לדיירים. – חצר אחורית וגינה עם אזורי ישיבה והצללה. – פתרונות ניקוז ואיסוף מי גשם. – חיבור לתשתיות מים, ביוב וחשמל. – גדרות/קירות תוחמים את המגרש. – שער כניסה ושביל גישה לבית. – תאורה חיצונית. – בריכת שחייה (לפי רצון הדיירים). – גינון ועיצוב נוף בהתאמה אישית.

יועץ פיתוח לשינוי תב

בנייה רוויה

תכנון פיתוח לבנייה רוויה צריך לכלול: – חניון תת-קרקעי/עילי עם מספר חניות לדירה. – גישה נוחה לחניון ולכניסות הבניין. – פתרונות תנועה וחניה עילית לאורחים. – שבילי הליכה בטוחים ונגישים בשטח המשותף. – אזורי ישיבה מרוצפים, גינות ופינות משחק לילדים. – תאורה בשטחים משותפים. – פתרונות אחסון לאופניים ועגלות. – פינוי אשפה מרכזי מהדירות אל הרכב לפינוי. – מערכת איסוף מי גשם והשקיה משותפת.

בנייה פרטית

תכנון פיתוח לבנייה פרטית צריך לכלול: – גישה ישירה לבית מהכביש וחניות לדיירים. – חצר פרטית מאחור עם גינה, מדשאה ופינות ישיבה והצללה. – פתרונות ניקוז מי גשם מהגג והחצר. – חיבור ישיר לתשתיות עירוניות (מים, ביוב, חשמל). – קירות/גדר תוחמים את המגרש הפרטי. – שער כניסה ושביל גישה לבית. – תאורה חיצונית בחזית ואחור. – מחסן/חניה מקורה לכלי גינה ואופניים. – עיצוב נוף פרטי סביב הבית.

יועץ פיתוח להיתר בנייה

מבני תעשייה

תכנון הפיתוח של מבנה תעשייה צריך להתחשב במאפיינים הייחודיים של האתר: – דרכי גישה רחבות ומתוכננות למשאיות ורכב כבד. – שערי כניסה גדולים ורחבים. – חניות מיוחדות למשאיות וחניון לעובדים. – מתקני פריקה וטעינה של סחורות. – חיבור לתשתיות כבדות כמו חשמל תעשייתי, מים וביוב. – מערכות אוורור, מיזוג אוויר וסינון מיוחדות. – פתרונות בטיחות כמו מעקות, גידור, תאורה ומצלמות. – חניות ומתקנים לאופנועים ואופניים של עובדים. – ניקוז מי גשם ומניעת זיהום קרקע. – פתרונות לפינוי פסולת תעשייתית.

מפעל

תכנון פיתוח של מפעל תעשייתי דורש: – דרכי גישה רחבות למשאיות ותנועה כבדה. – שער כניסה רחב וגבוה לכניסת משאיות. – חניון גדול לעובדים וחניות נפרדות למבקרים. – מתקני פריקה וטעינה של סחורות וחומרי גלם. – חיבור ישיר לתשתיות מים, חשמל וביוב תעשייתיות. – מערכות אוורור וסינון אוויר תעשייתיות. – פתרונות בטיחות ואבטחה היקפיים. – שטח אחסון חומרים ומוצרים. – פתרונות לפינוי פסולת. – מניעת זיהום קרקע וטיפול בשפכים. – תאורה היקפית וגידור.

מצורף היטל פיתוח

תוכניות פיתוח לביצוע

טבלת שירותי ייעוץ פיתוח

שירות תיאור
ליווי רישוי הובלת הליכי רישוי מול רשויות התכנון
תכנון פיתוח הכנת תוכניות פיתוח מפורטות
פיקוח עליון פיקוח על ביצוע הפרויקט בשטח
ניהול פרויקט ניהול ותיאום כל שלבי הפרויקט
ייעוץ תכנוני מתן ייעוץ והכוונה תכנונית
תיאום מערכות תיאום בין אדריכלים, קבלנים וגורמי תשתית
שינוי תב"ע קידום שינויי תב"ע ותוכניות מתאר

יועצי פיתוח מומלצים

אזור תעשייה

תכנון פיתוח של אזור תעשייה צריך לכלול: – דרכי גישה רחבות ומתוכננות לתנועה כבדה. – שער כניסה מרכזי רחב וגבוה למשאיות. – תכנון רחובות פנימיים ומעגלי תנועה בין המגרשים. – תשתיות מים, חשמל וביוב תעשייתיות. – תאורה וגידור היקפי של האזור. – שטחים לחניית משאיות ורכב כבד. – פתרונות לפינוי אשפה ופסולת תעשייתית. – שטחים פתוחים ורצועות ירק בין המגרשים. – חיבור לכבישים ראשיים ונגישות לתחבורה ציבורית. – תכנון המגרשים עם גמישות לשימושים שונים.

מרכז מסחרי

תכנון פיתוח של מרכז מסחרי דורש: – חניון גדול עם מקומות חניה נגישים לכל החנויות. – דרכי גישה ויציאה רחבות מהחניון. – מערכת תנועה ושלטים ברורים בחניון. – מדרכות רחבות עם ספסלים וצל בחוץ. – נגישות להולכי רגל, עגלות ילדים ונכים. – עמדות ומתקני אופניים. – אזור פריקה וטעינה סחורות מוסתר מהלקוחות. – תאורה ושילוט ברור בכל השטח. – פינוי אשפה וניקיון יסודי. – בטיחות – מצלמות, מעקות, גידור.

יועץ פיתוח למרכז מסחרי

מחוזות בישראל

מחוז מספר ערים ערים עיקריות
צפון 7 חיפה, טבריה, עכו
חיפה 2 חיפה, נהריה
ירושלים 1 ירושלים
מרכז 6 מודיעין, רחובות, פתח תקווה
תל אביב 4 רמת גן, תל אביב, חולון
דרום 3 באר שבע, אילת, נתיבות

יועץ פיתוח לתמ

שאלות נפוצות

מה עושה יועץ פיתוח?

יועץ פיתוח אחראי על תכנון הפרויקט וליוויו מול רשויות התכנון עד להשלמת הביצוע.

כמה עולה יועץ פיתוח במרכז?

עלות יועץ פיתוח במרכז נעה בין 5,000 ל-15,000 ש"ח בהתאם לגודל הפרויקט.

מתי כדאי לשכור יועץ פיתוח בצפון?

מומלץ לשכור יועץ פיתוח בצפון בשלב מוקדם ככל האפשר של הפרויקט.

איזה השכלה נדרשת ליועץ פיתוח?

יועץ פיתוח הוא בדרך כלל מהנדס או הנדסאי עם ניסיון בתחום הבנייה.

יועץ פיתוח לשימוש חורג

 כיצד בוחרים יועץ פיתוח איכותי?

מומלץ לבחור יועץ פיתוח עם ניסיון מוכח, המלצות וידע בתחומי התכנון והבנייה.

מה ההבדל בין אדריכל ליועץ פיתוח?

אדריכל אחראי על המבנה עצמו, יועץ פיתוח מתכנן את הסביבה והפיתוח החיצוני.

מתי נדרש נספח פיתוח?

נספח פיתוח נדרש כחלק מהיתר הבניה וכולל תכנון מפורט של סביבת המגרש.

מה כוללת תכנית פיתוח?

תכנית פיתוח כוללת תכנון כללי של פיתוח השטח כגון כבישים, חניות, גינות ועוד.

מהם השלבים בתהליך עבודה עם יועץ פיתוח?

השלבים כוללים יעוץ ראשוני, הכנת תכניות, ליווי מול רשויות, פיקוח עליון ומסירה.

כמה זמן נמשכת עבודת יועץ פיתוח?

בין חודש לשנה, בהתאם לגודל ומורכבות הפרויקט.

יועץ פיתוח למבני ציבור