שינוי ייעוד מקרקעין

שנוי יעוד קרקע | מי עורך את שינוי הייעוד | איך עושים שנוי ייעוד מקרקעין

שינוי ייעוד מקרקעין הוא ההגדרה המוכרת במוסדות הממשלתיים והעירוניים בישראל להפיכתה של קרקע מכזו המיועדת לשימוש חקלאי לקרקע המיועדת לשימושים עירוניים שונים כגון בנייה של בתי מגורים, של מפעלי תעשייה, של מבני מסחר ועוד.

למה לבצע את השינוי ייעוד מקרקעין?

ישנם מקרים בהם אנשי עסקים מתחומים שונים אשר יש בבעלותם מוסדות ומפעלים כגון בתי מלון, מפעלי תעשייה, מבני מסחר ועוד, מעוניינים להרחיב את פעילותם או להעתיק אותה אל מקום אחר בארץ. מכיוון שהשגת קרקעות בארץ לבנייה היא פעולה לא פשוטה, פשוט מכיוון שרוב הקרקעות המיועדות במקור לצורכי בנייה כבר נתפסו על ידי יזמים אחרים בין אם בפועל ובין אם כעסקה עתידית, הרי שישנה אפשרות להגיש בקשה למינהל מקרקעי ישראל, לצורך שינוי ייעוד מקרקעין. משמעות הדבר היא, שאותם אנשי עסקים המעוניינים להעתיק את פעילותם או להרחיב אותה, מבקשים לשנות את ייעודה של הקרקע מכזו המיועדת לגידולים חקלאיים לכזו המיועדת לבנייה. באופן שכזה, אם תאושר הבקשה, היא תאפשר להם להשיג את מבוקשם ולהרחיב את עסקיהם.

מי אמון על מתן האישורים לשינוי יעוד קרקע?

מי אמון על מתן האישורים לשינוי יעוד קרקע?

האישורים בנושאי שינוי ייעוד מקרקעין צריכים להינתן על ידי מינהל מקרקעי ישראל. עם קבלת הבקשה מתכנסת ועדה מיוחדת לדיון בכל הפרטים הרלוונטיים, ומתחילה בבדיקה יסודית ומעמיקה של כל הפרמטרים הכרוכים בביצוע השינוי. מכיוון שלעתים מדובר בפרמטרים רבים, שיכולים לכלול גם התנגדויות מטעם גופים שונים או אנשים פרטיים שחוששים שהשינוי יפגע באיכות חיים ו/או בפרנסתם, הרי שקבלת התשובה יכולה לקחת זמן רב ביותר. במידה שמתקבל אישור שכזה, ניתן להתחיל בהליכי הבנייה על פי ההסכם שנקבע עם נציגי המינהל, ובמידה שהוועדה החליטה שלא לאשר את הבקשה ? הקרקע, כמובן, תישאר כזו המיועדת לחקלאות.

למה לבצע את השינוי ייעוד מקרקעין?

מי יכול לסייע בשינוי?

מכיוון שהגשת בקשה לצורכי שינוי ייעוד מקרקעין היא תהליך שיכול להיות סבוך ומורכב, כדאי לדעת שאפשר ורצוי להיעזר בשירותיהן של חברות העוסקות בתחום. נציגי חברות אלה הם אנשים שמכירים את התחום ושיודעים בדיוק כיצד לנסח את הבקשות כדי שיהיה סיכוי גבוה יותר שהן יאושרו. נציגים אלה מלווים את מגישי הבקשה לאורך כל הדרך, ועושים כל שביכולתם על מנת שהבקשה תאושר. אמנם, זהו שירות שכרוך בתשלום, אולם אין ספק שעבור הגורמים המעוניינים להשיג את אותו שינוי ייעוד מקרקעין, מדובר בעסקה משתלמת ביותר שכאי לאמץ בשתי ידיים. על מנת להבטיח ככל שניתן את אישור הבקשה, מומלץ לפנות לחברה מנוסה, שיש לה הצלחות רבות בתחום, ואשר מלווה לקוחות רבים ומרוצים לאורך כל הדרך. לסיכום ? אל תהססו לשאול ולבקש דוגמאות להצלחות של החברה, כדי שאתם תוכלו להיות בטוחים שאתם בידיים טובות. בהצלחה!

צור קשר

מאמרים אחרונים

קטגוריות