הדמיות אדריכליות ממוחשבות פנים וחוץ – סטודיו להדמיות תלת מימד ממוחשבות

הדמיות אדריכליות

מהם הדמיות אדריכליות תלת ממדית ממוחשבת?

דמיינו שהייתם יכולים לראות איך פרויקט הבנייה או השיפוץ יראה בסוף התהליך, עוד לפני שהוא בכלל התחיל…למעשה, אתם יכולים לדמיין… יכולת ייחודית זו מעניקה לנו את הכלים המאפשרים לנו לתכנן להתאים ולשפר את העיצוב העתידי בצבע, חומר ותלת מימד. ההדמיה נותנת למעשה את האפשרות לראות את הנולד מה תפקידה של הדמיה תלת ממדית? איך עושים שימוש בהדמיות? אז למה ההדמיה התלת ממדית כל כך חשובה לנו? סוגי ההדמיות התלת ממדיות

אדריכליות תלת ממדיות

דמיינו שהייתם יכולים לראות איך פרויקט הבנייה או השיפוץ יראה בסוף התהליך, עוד לפני שהוא בכלל התחיל…למעשה, אתם יכולים לדמיין…

יכולת ייחודית זו מעניקה לנו את הכלים המאפשרים לנו לתכנן להתאים ולשפר את העיצוב העתידי בצבע ,חומר ותלת מימד. ההדמיה נותנת למעשה את האפשרות לראות את הנולד – התוצאה הסופית – ולאשר אותה לפני היציאה לשטח. רבים מעדיפים להוציא סכומים לא קטנים לאחר שהפרויקט כבר הסתיים. הסיבה לכך היא שינויים והתאמות קרדינליות שלא נלקחו בחשבון בתחילת הפרויקט או שוני בין החזון של ההתחלה לבין התוצאה הסופית. בזכות ההדמיה נוכל לחסוך בהוצאות ולקבל את מה שרצינו במדוייק. ההדמיה הממוחשבת היא כבר הפתרון הסופי כבר מהצעד הראשון ועד לסיומו של הפרויקט.

הדמיה תלת ממדית כזו היא תיאור צלמי של הבניין המתוכנן המדוייק שעדיין לא קיים בשטח, כאילו הוא קיים במציאות עם כל ה"פמליה" הנלוויית כמו תאורה, חומרים, צללים, שמיים, עננים, אנשים, צמחיה, מכוניות וכו'. אפשר להכניס עצמים תלת ממדיים להדמיה. הדמיה תלת ממדית יכולה להיות מדוייקת כמו צילום ואמנם רבים מעדיפים אותה כך, או דומה לציור בצבעי מים או שמן, סגנון אמנותי מסוים. יש כאלה שמעדיפים את הסגנון הציורי.

מה תפקידם של הדמיות אדריכליות תלת ממדיות?

תפקיד ההדמיה התלת ממדית הממוחשבת הוא להדמות בקנה מידה קטן את האובייקט התלת ממדי הגמור אחרי שייבנה, כמו בצילום אמיתי. שייראה החומר שלו, הפרופורציות שלו, הצבע שלו, פתחים בבניין – זה כלי עזר רב ערך בתכנון כשרואים איך במציאות ייראה הבניין, או כל אובייקט אחר להדמיה. זה כלי תכנון. יש ועדות מקומיות או עיריות שדורשות הדמיות שיימסרו להן עם טופסי הבקשה והתכניות. הדמיה תלת ממדית היא השפה בה משתמש המתכנן בדברו עם הלקוח. למרות שההדמיה איננה תכנית עבודה לביצוע, היא מבוססת על עובדות על מספרים ומידות מדויקות.

איך עושים שימוש בהדמיות אדריכליות?

מעצב הפנים או האדריכל יכול להשתמש בתבניות קבועות לתכנון המבנה או לתכנן מאפס. הדבר כולל כמובן מידות וצורת החדר או החדרים, מיקום של פתחים, דלתות וחלונות, צבע קירות, מיקום של רהיטים כולל מידות הרהיטים ועוד. את כל הנתונים מכניסים בצורה פשוטה לתוך התוכנה ועל ידי כך מקבלים הדמיה מבוססת על סמך הנתונים והמידע שהוכנסו. לאחר שנבנה במחשב התכנון הראשוני ניתן לראות את תגובת הלקוח ולהתאים לו את האובייקט, בעצם לעשות יחד את העבודה. העריכה היא פשוטה וניתן לשמור גירסאות שונות.

הדמיות אדריכליות מחירים אטרקטיביים

אז למה ההדמיה התלת ממדית כל כך חשובה לנו?

ההדמיה התלת ממדית מאפשרת לנו לראות "על אמת" את המוצר שלנו בכל רגע ורגע נתון ולערוך אותו – הכוונה לבצע בו שינויים במידות, במיקום האלמנטים שבו ובמספרם.

ההדמיה התלת ממדית משמשת גם ככלי שיווק ומכירה. ה"צילום" של הבניין לפני הקמתו מושך את העין ומראה את סגולותיו האסטטיות ומהווה גורם בשיקול אם לקנות את הבניין. זהו גם כלי מסחרי. הקונה יכול לאמוד את הבניין אם הוא עומד בסטנדרטים שלו. ההדמיה לעתים נדרשת ע"י העירייה או הועדה המקומית. כדי ללכוד את הנוף שבו תוצב ההדמיה מוזנק רחפן המצלם את הסביבה לפי הזוית בה תוטה ההדמיה התלת ממדית, או זויות מבט שונות. לפעמים רוצים לחקור את האופן בו הצל של השמש נופל על הבניין ואז מזינים בתוכנה את המיקום הגיאוגרפי, היום בשנה והשעה של קרינת השמש ורואים את מסלול "טיול" הצל על פני הבנין ומתוך כך מוצאים תשובה לפתרונות הצל של הבניין.

עיצוב ותכנון משרד טוב בצורה נכונה יעזור למשוך אליו כוח אדם איכותי ש"נראות" מקום העבודה הוא חלק הכרחי מדרישותיו, וכמו כן יעזור לשמור על כוח אדם זה בחברה. יתרון נוסף במשרד בעל נראות טובה הוא העלאת אחוזי הסגירה של הלקוחות שמגיעים לפגישות במשרד, שכן משרד ממותג ויפה משקף את איכות החברה שהמשרד בבעלותה, ואת ה"נראות" שלה.

כאשר אתם מוציאים כספים רבים עבור שירות אדריכלי ובשיפוץ המשרד, עליכם לדעת שהעיצוב שתוכנן עבורכם באמת ייראה כמו שדמיינתם כדי שלא ייווצר מצב שאתם תוציאו כסף מיותר על תיקונים או שינויים שעלולים להגיע לאחר השלב הסופי.

אם אתם רוצים לדעת בדיוק איך יראה המשרד החדש שלכם, אתם צריכים להזמין בשלב אישור התכנון ולפני שלב הביצוע, כשיש כבר תכניות, הדמיות ממוחשבות של עיצוב הפנים שיצרו עבורכם וככה יהיה לכם הרבה יותר קל לקבל את ההחלטה להמשיך עם העיצוב לביצוע, או לבצע שינויים נוספים בתכנון.

אנחנו מבצעים את כל סוגי ההדמיות להמחשת כל סוגי המבנים והחללים, אנו מספקים שירות עבור משרדי אדריכלות ועיצוב פנים, קבלנים, יזמים, משרדי פרסום ולקוחות פרטיים שרוצים לראות את הנכס החדש שלהם לפני שהוא נבנה. אפשר בשלב ההדמיה לשנות את המבנה, חלונות, דלתות וכו.' חמרים, צבעים, סוגי הריהוט ועוד.

סוגי ההדמיות התלת ממדיות

 

סוגי ההדמיות התלת ממדיות

ההדמיות התלת ממדיות מתחלקות לכמה סוגים שונים. יש הדמיות חוץ שהן הדמיות המראות את חוץ הבניין, מבחוץ, ויש הדמיות פנים המראות חדר בתוך הבניין, סלון, מטבח או חדר שינה או מרפסת. ההדמיות התלת ממדיות שונות זו מזו בצבעוניותן, בעצמת תאורתן. הדמיית חוץ תהיה בדרך כלל בהירה יותר, הדמיית פנים כהה יותר.

יש הדמיות תלת ממדיות אדריכליות מעולם הארכיטקטורה ויש הדמיות של מכונות, רהיטים, מכוניות ואובייקטים שונים. בדרך כלל הדמיה תלת ממדית מוצלחת של אובייקט לצורך תכנון תשמש, בהשקעת עבודה נוספת, להדמיה לצורך שיווק ומכירה. יש הדמיות חוץ של גינות – אדריכלות נוף. תכנון הנוף מייצר תנועה וקשר בין מרחבים בנויים לחללים פתוחים. אדריכלות הנוף קובעת את היחס שבין המרקם הבנוי לקרקע ולנוף, כמו גם היחס בין האדם לטבע או לסביבתו העירונית. אחד האתגרים העומדים בפני אדריכלי נוף הוא מציאת האיזון בין פיתוח הסביבה הבנויה לשימור הסביבה הטבעית.

באיזה תוכנות מבצעים את הדמיות ממוחשבות אדריכליות?

את ההדמיות בונים כך: הבניה הגיאומטרית לפי התכניות בניה סופיות בתוכנת "אוטוקאד" (AUTOCAD) או "סקצ'אפ" (SKETCHUP) , ואח"כ את ההדמיה עצמה ברינדור בתוכנת "ויריי" VRAY או "לומיון" LUMION . תוכנת "ויריי" נשענת על תוכנת "טרידימאקס" (MAX 3D) ואילו תוכנת "לומיון" (LUMION) עומדת בזכות עצמה ויש בה אביזרים רבים הנלווים להדמיה. אפשר גם לייבא אביזרים ואובייקטים רבים ושונים מתוכנות אחרות כדי להעשיר את ההדמיה. אפשרי גם להכין סרטונים באורך דקות מספר. אנו שולטים ברמת הרזולוציה עד K4 והכלל הוא שזמן הרינדור, זאת אומרת הזמן שהמחשב עובד על ההדמיה, תלוי ביחס ישר לרזולוציה. גודל הקובץ וגודל הרזולוציה שלו קובעים את משך הרינדור של המחשב. גם נתוני המחשב קובעים את גדל הקובץ המתקבל וזמן הרינדור. ככל שהמחשב חזק יותר, כן יקטן זמן הרינדור. יש דרך, להדמיות גדולות במיוחד, לחבר כמה מחשבים יחד. הם מחלקים ביניהם את העבודה ומסיימים אותה בזמן קצר מאוד. הדבר נכון בעיקר כשמרנדרים סרטונים בעלי אלפי תמונות. הדבר נקרא "חוות רינדור". או רינדור בענן.

 

הדמיות אדריכליות מקצועיות

הדמיות אדריכליות מקצועיות

עם התפתחות הטכנולוגיה והעובדה שהכול הפך לנגיש ומהיר הרבה יותר הדמיות אדריכליות הן חלק בלתי נפרד מהצלחתו של האדריכל או מעצב הפנים. הצורך של הלקוחות בוויזואליות והמחשת הפרויקט בתלת ממד הוא בגדר חובה ונותן שירות בתחום אשר אין באפשרותו להציג הדמיות שכאלו בימינו הוא לא רלוונטי מבחינת הלקוח. מן הסתם, הלקוחות במשך שנים דמיינו איך יראה בית חלומותיהם והם בוודאי ירצו לראות את החלום מומחש בעזרת הדמיה על מנת שייתן ביטוי מוחשי לדמיונם וכמו כן יישר קו בינם לבין עצמם וכמובן לבין האדריכל על מנת להגיע להחלטה משותפת תוך כדיי מזעור נזקים אפשריים של אכזבה של מישהו כתוצאה מציפייה שונה. כיום, נדיר, אם בכלל קיים מישהו בתחום אשר אינו מציע את השירות הזה.

יתרונותיהן של הדמיות אדריכלים

כאמור, באמצעות המחשה של הפרויקט הדמיות אדריכליות עוזרות בתיאום הציפיות בין הלקוחות לאדריכל ומסייעות רבות לשני הצדדים להגיע אל עמק השווה ולמנוע, או לפחות לצמצם את הסיכויים לטעויות כתוצאה מציפיות שונות. כמו כן, ההדמיות מקצרות משמעותית את תהליך התכנון, העיצוב והביצוע של העבודה על הפרויקט. נתון זה יחסוך כספים רבים, זמן יקר ובעיקר כאבי ראש מיותרים. עוד יתרון בולט המתקשר לקודמיו הוא בעצם שבעזרת ההדמיות האדריכל יכול לדבר עם הלקוחות בשפה עיצובית אותה הם יבינו מה שלא היה יכול לקרות עד לפני כמה שנים בודדות בהן הבתים עוצבו ותוכננו בעזרת שרטוטים מסובכים אשר רק המבינים בתחום יכולים היו להבין.

לסיכום, ההדמיה מאפשרת בקלות ובזריזות להזיז קירות, לשנות צבעים של חללים בבית ולעזור ללקוח לקבל החלטות בצורה בהירה יותר. כיום, ההדמיות כוללות אפילו את סוגי הרהיטים, הברזים, מעקות המדרגות ואפילו איך יראו הציורים על הקירות. מי אמר מונה ליזה ולא קיבל?

 

הדמיות אדריכליות 3d

מגשימים חלומות בעזרת הדמיות אדריכליות 3d

אנחנו ב- 'ויצמן אדריכלות והנדסה – משרד אדריכלים ויועצים' התחלנו כחלוצים בתחום המרתק של הדמיות לאדריכלים והופכים כל רעיון, חלום וחזון למשהו בר קיימא. במשך שנים ועם אינספור פרויקטים ייחודיים אנו מלווים את הלקוחות שלנו במתן יעוץ והכוונה בכל תחומי האדריכלות וההנדסה. הקו המנחה אותו אימצנו הוא שמירה על ערכי השקיפות והאמינות, איכות כוח האדם שלנו ועבודה זריזה אשר אינה פוגמת באיכותה ואנחנו איננו מתפשרים על אף אחד מערכים אלו. פנו אלינו והמומחים שלנו ישמחו להתחיל ביחד אתכם את המסע המופלא שעתיד להסתיים בבית מעוצב ובנוי לתפארת מדינת ישראל. אין פה מקום להתלבטות, פשוט להרים טלפון ו…