יועץ בניה ירוקה

חברת ויצמן הנדסה  מספקת שירות איכותי של יועצי בניה ירוקה ליזמים שמעוניינים להפוך את המבנה שלהם לבריא יותר עבור הדיירים והסביבה. זאת על ידי תכנון מקצועי שלוקח בחשבון כל שיקול אקולוגי ועושה שימוש במשאבי הטבע – התכנון שלנו זה השקט שלכם!

היה והחלום שלכם יהיה לבנות בית לפי עקרונות הבניה הירוקה אתם תזדקקו לשירותיו הנאמנים של יועץ בנייה ירוקה. בשנים האחרונות, כבר ברור כי המגמה הינה בנייה בהתאם לעקרונות של הבניה הירוקה שכוללת שימוש במשאבים טבעיים כמו אור השמש וכך ניתן לחסוך בהרבה חשמל, אולם השאלה איך עושים זאת היא הנקודה הקריטית –  שירות יועץ בניה ירוקה בנייני מגורים ובמבנים ציבוריים הינו משמעותי והוא זה שיאפשר לכם להגשים את החלום של מבנה ירוק ואקולוגי שמתחשב בסביבה. אז מה היא בנייה ירוקה וכיצד יועץ בנייה ירוקה מסייע לנו? כל התשובות במאמר שלפניכם.

יועץ בניה ירוקה

בניה ירוקה

הבניה הירוקה הינה גישה שדוגלת ביצירה של סביבת עבודה, מגורים ומחיה הרבה יותר בריאים ויעילים על ידי יישום ובניה של מערכות וחומרים אקולוגיים שלא מזהמים את הסביבה, שחוסכים באנרגיה ובמשאבים וממזערים את הנזק בבריאות שלנו ושל הסביבה הטבעית. תוצאותיה של הבניה הירוקה, שתתחיל עוד בתכנון הפרויקט ותשפיע על כל אחד, תבוא לידי ביטוי במזעור טביעת הרגל הפחמנית וביצירה של חלופות חדשניות ואורחות שונות בכל ענף הבניה. הבניה הירוקה תשפיע על כולם  – על מי שחי ושוהה במבנה וגם מי שנמצא בסמוך אליו וכל מי ששותף לבנייה שלו. בנייה ירוקה מביאה לידי ביטוי בעיקר את השימוש בחומרי גלם ירוקים שהם ידידותיים לסביבה, חומרים ממוחזרים וחומרים שניתן למחזר ושמאפשרים חיסכון באנרגיה כמו – מערכות מים, החשמל וכל מערכות המיזוג שיש במבנה.

יועץ בניה ירוקה

תהליך ייעוץ בניה ירוקה

תהליך ייעוץ לבניה ירוקה מורכב משלושה שלבים כשבכל אחד מהשלבים מוענק למכון ההתעדה תיקייה שהיא תנאי לקבלת אישור ומעבר לשלב הבא בתהליך. השלב הראשון יהיה אישור שלב שמקדם את האישור להיתר בנייה, בשלב זה יערוך יועץ אסטרטגיית בנייה ירוקה תכנון מוקפד על מנת להצליח לעמוד בכל הדרישות להתקן וטופס מקדים שמשתלב עם התכנון של יתר היועצים שזהה לתו התקן ועומד גם בתנאים הכרחיים עבור השגת תו התקן לבנייה ירוקה. לאחר קבלת ההיתר יש להגיש  עוד תיקייה שהיא מאשרת את תחילת עבודות הבנייה, האוגדן מתואר בפרטים והוא כולל גם אזכור לשלבי הבנייה והביצוע. בזמן הבניה יש להשגיח שהעבודה תתקיים לפי המתכונן ובסוף הבניה מגיש יועץ בנייה ירוקה חוות דעת ותיקייה שמתעדת את כל המתבצע בפועל ואת ההתאמות על מנת לעמוד בתקן.

מהנדס בנייה ירוקה

יועץ בניה ירוקה להיתר בניה

התקן שנכתב כהמלצה לפני כמעט שני עשורים, יהווה כתנאי סף עבור הוצאת היתר בניה בכל הארץ, ולכן כל יזם שממונה על פרויקט של בנייה ירוקה יחויב מ – 2021 לעמוד בתקנים של בניה ירוקה כדי להשיג היתר בניה למבנה. יועץ בניה ירוקה הינו מהנדס בנייה ירוקה, שמתמצא בכל תכנון בנייה ירוקה ובתקנים שלה בפרט, היועץ ידע להתנהל מול כל גורם שקשור לפרויקט ולסייע להם בכל הנוגע לבניית המבנה בהתאם לתקנים על מנת שיכולו  לעמוד בתנאים של קבלת היתר ובמסמך האכלוס. יש להבין כי ללא היתר ממכון התעדה לשלב השני, לא יאושר טופס 4 וזה עלול לגרום לעיכוב באכלוס של המבנה, בעוד שיועץ בניה ירוקה יכול לזרז את התהליכים ועל כן מדובר בסיוע שהוא קריטי ביותר לרבות בשלבים הללו.

מומחה בניה ירוקה

כיצד נבחר ביועץ בניה ירוקה?

מומחה בניה ירוקה בוחרים לפי כמה פרמטרים בסיסיים – הראשון הינו איכות השירות והניסיון שלו, ככל שליועץ יש יותר פרויקטים בעברו שהוא אישר וקידם בתחום הבניה הירוקה, כך ידע להתמודד עם כל תקלה ובעיה שעלולה לצוץ במהלך תהליך הבנייה. רצוי שהוא יהיה בעל ניסיון באותה העיר שבה הוא מועסק. הפרמטר השני הינו המלצות, תמיד יהיה טוב להתרשם ממשהו שיש עליו המלצות חמות. כמו כן, כדאי לזכור לא לחפש את איש המקצוע הזול ביותר, מאחר ואלפיים ₪ פחות, יכול לעלות לנו לעיתים הרבה יותר. עוד כדאי לדעת כי יועץ בניה ירוקה יעבוד בתיאום עם כלל היועצים ולכן מומלץ לבחור ביועץ בניה ירוקה מוסמך נעים ושירותי.

שאלות תשובות על יועץ בניה ירוקה

  • האם בניה ירוקה מתאימה לאנשים מסוימים בלבד?

לפני כמה עשורים סוג בנייה זו הייתה בעיקר נחלתם של אנשים "משוגעים" לרעיון, בעתיד הקרוב מאוד דרישות בניה ירוקה יהפכו לחובה בהתאם לכל התקנים והדרישות רישוי, וחלקן כבר תקפות היום.

  •   על מה חשוב לשים לב כשבוחרים בשיטת בניה ירוקה?

חשוב לשים לב שרכיבי המבנה מותאמים לסביבה שלהם ושהם מספקים אקלים פנימי נוח במינימום אנרגיה. כמו כן, שהחומרים שמשתמשים לא פולטים חומר רעיל לחלל ואינם מזיקים ושכל הבניה מייצרת מינימום פסולת בניין.

יועץ בנייה ירוקה מומלץ
  • יועץ בניה ירוקה כמה עולה?

יועץ בניה ירוקה מחיר יהיה תלוי בכמה גורמים שישתנו בהתאם לכל פרויקט – לפני הכל בסוג המבנה לאחר מכן מידות המבנה, הגורם השלישי הינו בחירה ב- יועץ בנייה ירוקה מומלץ ומנוסה בתחום והגורם האחרון הינו המקום שבו המבנה יוקם והדרישות של המועצה או העירייה וגם של הרשות הירוקה  – יש רשויות בהן הדרישות מחמירות יותר, מה שמקשה לעיתים על קבלה של אישורים שנחוצים כדי לעמוד בתקן.

  • העיקרון החשוב ביותר בבניה ירוקה?

במשפט אחד – שאיפה ליצור סביבה בריאה יותר לכל בני האדם.

צור קשר

מאמרים אחרונים

קטגוריות