קונסטרוקטור – מהנדס בניין מורשה

חשיבותו של מהנדס בניין מקצועי (קונסטרוקטור) בפרויקט בניה

כל פרויקט בנייה כלשהו מתחיל מתוכנית אדריכלית שמפרטת כיצד יראה המבנה העתידי באופן כללי ופרטני. התוכנית מתוכננת ע"י משרד אדריכלים מקצועי, אך אינה תוכל לצאת לפועל מבלי לקבל אישור סופי מידיו של מהנדס בניין מורשה. מהנדס הבניין אמור לוודא כי המבנה שיבנה אכן יעמוד בכל התקנים המחמירים שקבעה המדינה, ורק לאחר מכן חותם ומאשר את תוכניתו של האדריכל. בשורות הקרובות, נרחיב על תפקידו של מהנדס הבניין ונבין מדוע כדאי להשקיע מחשבה יתרה בבחירתו.

רבים מבקשים להרחיב מבנה קיים,תוספת חדר או תוספת קומה, הם רק חלק קטן מהשינויים שאנשים מבקשים לבצע בביתם. נניח ומדובר בזוג מבוגר שילדיהם עזבו זה מכבר את הבית ורצונם להרחיב מבנה קיים הם יידרשו להציג אישורים לעייריה הרי, הם לא יכולים להחליט על דעת עצמם אילו שינויים לעשות. כאשר מתעורר רצון להוסיף קומה או חדר יש להזמין קונסטרוקטור לביצוע בדיקת קונסטרוקציה. בדיקת קונסטרוקציה היא חלק מהליך של בדיקת בדק בית. בדיקת קונסטרוקציה נדרשת כדי לקבוע האם ניתן לערוך את השינויים הרצויים במבנה. מהנדס בניין מתמקד בתכנון מבנים. מהנדס בניין נדרש לגלות אחריות רבה באחריותו צוות עובדים ועליו לקבל החלטות חשובות בנוגע לתכנון הבנייה מהנדס בניין שעובד בתחום חייב לרכוש השכלה בתחום,מומחיות ואמינות. מהנדס בניין הוא איש שמעסיק אנשים רבים   לכן הוא נדרש לגלות מנהיגות ואחריות .

הכירו את המהנדס בניין שלכם

הנדסת בניין היא מקצוע שנלמד במספר אוניברסיטאות בישראל (שם התואר הוא "הנדסה אזרחית"), כאשר על מסיימי הלימודים לעבור התמחות ולהירשם בפנקס המהנדסים לאחר מכן. אנחנו מדגישים את העניין מאחר וישנם בעלי מקצוע רבים שכלל אינם רשומים בפנקס המהנדסים ולקוחות רבים נופלים בכך.

מהנדס בניין קרוי גם קונסטרוקטור שכן הוא אחראי לא רק על אישור התוכנית האדריכלית של המבנה שיוקם אלא גם על כל נושא הבנייה מתחילתו ועד סופו, החל משלב התכנון (מהנדס תכנון) וכלה בשלב הביצוע (מהנדס ביצוע).מהנדס הבניין קובע למעשה את שיטת הבניה הנדרשת, מחשב את כמויות החומרים כהכנה לקבלת שלב אישורי הבנייה, מתכנן את שלד המבנה ומוודא כי לא מתבצעות חריגות בנייה תוך כדי העבודה עצמה. הדרך להשיג איש מקצוע איכותי שכזה היא להתקשר עם חברה המתמחה בשירותי בנייה, ניהול ופיקוח של פרויקטים רבים בתחום הנדל"ן אשר מעסיקה רק מהנדסי בנייה איכותיים ביותר.

חשיבות עבודת קונסטרוקטור מומלץ בטווח הזמן הארוך והקצר

כאשר מתקשרים עם חברה שמציעה שירותי פיקוח בניה ותכנון הנדסי ברמה גבוהה, נהנים מיתרונות רבים שבאים לידי ביטוי בטווח הזמן הארוך והקצר. בטווח הקצר, כאשר המהנדס ומשרד אדריכלים עובדים בשילוב פעולה מלא ובמקצועיות גבוהה, הזמן עד לקבלת היתר בניה בפועל מתקצר משמעותית. דיוק בחישוב החומרים, תכנון הנדסי מושלם והגשה מסודרת של כל המסמכים לרשויות – כל אלו יקבעו האם הפרויקט יצא לדרך במועדו או יידחה, מה שעלול לעלות לכם לא מעט כסף ואף בעצבים רבים.

בטווח הזמן הארוך, עבודה טובה של מהנדס הבניין תתבטא בתוצאה מושלמת – מבנים שאינם מתפרקים עם הזמן ויעמדו ביציבות שנים רבות מספור. במובן זה מומלץ מאוד להתקשר עם חברה שלה כבר ניסיון עתיר במגוון פרויקטים הדומים לשלכם וקשרים עם מהנדסי בניין בכירים שמתאימים למשימה הנדרשת.

גם לפיקוח ע"ד מהנדס בניין יש משמעות עצומה

חשיבותו של מהנדס הבניין מורגשת גם לאחר נתינת האישור הסופי על התוכנית האדריכלית והתחלת הבנייה בפועל, דבר שיתבטא בפיקוח שלו על הנעשה באתר הבנייה. נוכחותו של המהנדס חשובה מאוד בשלבים השונים של בניית המבנה וזאת על מנת לוודא שכל מה שאושר בתוכנית האדריכלית אכן יבוצע בפועל.

מהנדס הבניין יוודא שאכן משתמשים בשיטת הבנייה שנבחרה, בחומרים שהוחלט עליהם, ובדרך הרצויה לפי התקן. כמובן שהמהנדס לא צריך להיות נוכח בכל רגע בתהליך הבנייה אלא רק בנקודות זמן אסטרטגיות (למשל, שלב היציקה, בניית היסודות וכו'). כמובן שהתקשרות עם חברת הנדסה מקצועית ובעלת מוניטין תבטיח לכם פיקוח כמה שיותר צמוד באמצעות מהנדס מדופלם מטעמה. זהו דבר שאין להתפשר עליו!

קונסטרוקטור מומלץ

תפקידו של קונסטרוקטור

תפקידו של קונסטרוקטור הוא חשוב מאין כמותו בניגוד למהנדס בניין אשר יכול להתחיל בעבודה כבר עם סיום הלימודים, המהנדס הקונסטרוקטור הוא בוגר של הפקולטה להנדסה אזרחית והוא יכול להתחיל לעסוק בתחום רק לאחר מספר שנים של התמחות במשרד של מהנדס קונסטרוקציה וותיק ומנוסה. בין אם מדובר במבנים פרטיים או מבני תעשייה ומסחר,  הקונסטרוקטור יהיה אחראי על שלבי התכנון ובדיקת הקונסטרוקציה מהיסודות ועד לשלד המבנה הסופי וכמו כן יהיה אמון על חיזוק מבנים קיימים ותכנון מבנים חדשים לעמידות כנגד רעידות אדמה כאשר כיום ישנן תקנות מחמירות (על פי תקן 413) בתכנון חיזוק ו/או בניית מבנים נגד רעידות אדמה. בעזרת חישובים דינמיים וסטטיים יערוך הקונסטרוקטור יחשב את העומסים השונים על המבנה ואת עמידותו בפני רעידות אדמה אשר על התממשותן בישראל ישנם מחקרים רבים בשנים האחרונות.

מהו תפקידו של קונסטרוקטור

קונסטרוקטור עובד בכפוף למהנדס בניין. במסגרת תפקידו קונסטרוקטור אחראי לבחירת חומרי הגלם. מחובתו של הקונסטרוקטור לבחור חומרי גלם מתאימים. בחירה לא נכונה, עלולה לסכן את חיי הדיירים. שיפוצים בבית לצורך הרחבת מבנה עלולים להמשך זמן וגוזלים מכם סכומי כסף רבים. לכן, קיימת חשיבות רבה בבחירת בעלי מקצוע אמינים וטובים שיובילו אתכם לדרך נכונה. קונסטרוקטור תפקידו לתכנן את הבנייה באופן נכון. חשבו למשל מה היה קורה אילו קונסטרוקטור לא היה מבצע את עבודתו כמו שצריך וכתוצאה מכך מתגלים ליקויים בבנייה. עבודה יעילה היא עבודה בה מתבצע תכנון נכון של מבני מגורים. כל שינוי הכי קטן בבניה מצריך תכנון מראש.במידה והקונסטרוקטור לא יבצע את עבודתו בצורה מסודרת הוא יגרום לנזק רב במבנה. חשיבה לא נכונה תגרום לנזק רב כאשר מדובר בשיפוץ או הוספה של חדר הנזק עלול להסתכם בכמה אלפי שקלים. בדיוק כפי שקונסטרוקטור מקדיש מחשבה לתכנון כבישים בצורה מוסדרת, כך עליו לנהוג גם כשמדובר בבית מגורים. קונסטרוקטור מחשב את חוזקו של המבנה ומעניק חשיבות גם למראהו החיצוני.לסיכום במדיה והנכם מעוניינים בהרחבת מבנה קיים יש לפנות לבעלי המקצוע הטובים ביותר.בחירה של בעלי מקצוע טובים איננה דבר פשוט,לכם יש לערך חיפוש מקיף על מנת למצוא את אנשי המקצוע הטובים ביותר.

מה הקשר שבין קונסטרוקטור לקבלן

קונסטרוקטור יעבוד בקשר ישיר ורציף עם הקבלן המבצע את העבודה. על ידי תכניות של ביצוע בניית השלד של המבנה, חישובי הפלדה והבטון מהם יהיה בנוי השלד. התוכניות של הקונסטרוקטור יתייחסו לפרטי ביסוס המבנה כגון: קירות וקורות, תקרות ועמודים ועליהן הוא יפקח בפיקוח עליון. במהלך הפיקוח יבדוק המהנדס מול הקבלן את ההתאמה המלאה בין התכניות וביצוע הקמת השלד של המבנה.

לא רק מבנים מאפס…

תפקידו של הקונסטרוקטור לא מתחיל ומסתיים רק בתכנון מבנים חדשים מהיסוד. בנוסף יש לו תפקיד מכריע גם בבואנו לשפץ מבנה קיים אשר קיימים בו אלמנטים קונסטרוקטיביים כמו קירות תומכים ועמודים. אי לכך, ברוב המוחלט של המבנים אנו ניעזר בשירותיו של מהנדס קונסטרוקטור כאשר נרצה לשפץ כי בלעדי אישורו לא נוכל להתחיל את התהליך. כל זאת על מנת בטיחות הדיירים מפני קריסה של מבנה אשר עלול להוות סכנת חיים וקיפוח בנפשות.

לסמוך על השכל ולא על המזל

כבר שנים רבות ומאות, אם לא אלפי פרויקטים באמתחתו של משרד 'ויצמן-אדריכלות והנדסה'. במשרד עובדים המהנדסים המובילים בתחומם בתעשייה אשר מספקים שירותי יעוץ ותכנון של מבנים חדשים לצד מבנים קיימים. מלבד שירותי מהנדס קונסטרוקטור המשרד מציע טיפול וליווי של הלקוחות בתקים כגון היתר בניה, שינוי תב"ע, רישוי עסקים, פיצול והסדרת נחלות, טופס 4 ועוד – הכל באופן מהיר, יעיל ומקצועי ביותר עד החתימה הסופית המיוחלת. פנו אלינו דרך האתר או חייגו והמומחים שלנו ישמחו לייעץ ולסייע לכם בכל תחום, בעיקר כאשר מדובר בבטיחות ומניעת נזקים שלכם ושל משפחתכם.

אישור קונסטרוקטור - איך מקבלים?

מתי צריך אישור קונסטרוקטור

באילו מקרים יש לקבל אישור קונסטרוקטור? בכל פרויקט בניה רחב היקף. החל מבניית בית חדש, ביצוע שינויים בבית קיים, איתור הליקויים וטיפולם המקצועי, קבלת היתרי בניה וכן הלאה – מענה זה ניתן לקבל בחברת וייצמן אדריכלות והנדסה. חברה זו הינה מהמובילים בארץ בתחום התכנון, הרישוי והבנייה. מעבר לכך, חברה זו מתאימה בדיוק רב את הפתרונות לצרכיו של הלקוח. בנוסף, צוות המומחים של החברה פועלים ביעילות ובזריזות – תוך הקפדה על סטנדרט עבודה גבוה.

אישור קונסטרוקטור – לפרויקטים שונים של בניה

חשיבותו של קונסטרוקטור היא רבה, שכן מומחה זה מספק את חותמת האחריות על בטיחות המבנה. לעמשה, בעל מקצוע זה מחזיק בהכשרה בתחום הנדסת בניין – תוך התמחות בקונסטרוקציה, או במילים אחרות: שלד המבנה.

חולמים לבנות בית חדש עבורכם ועבור משפחתכם? שואפים לבצע שינויים, סגירת מרפסות או עבודות בניה אחרות בנכס קיים? ברצונכם לברר האם ישנם ליקויים בתשתית הבית ולטפל בהם כראוי? יש לפנות אל מומחים בתחום הקונסטרוקציה. כך, תוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי תתקבל תוצאה מרשימה – כאשר המבנה יהיה יציב ובטיחותי.

לייעץ וללוות את שלבי העבודה

החל מתכנון בניה קלה, איתור ליקויים והתאמת הפתרונות עבורם, בניית בית חדש ועוד – יש לבצע עבודות אלו בדיוק המרבי ובהתאם לחוק בארץ. לשם קבלת מענה מקצועי, מקיף ואחראי כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם חברת וייצמן אדריכלות והנדסה. חברה זו תלווה את תהליך העובדה על שלביו השונים. מעבר לכך, החברה מכירה באופן מעמיק את דרישות בעלי התפקידים והרשויות המקומיות.