יועץ נגישות

יועצי נגישות מורשים

בשנים האחרונות התעוררה המודעות בקרב הנגישות הכל כך חשובה לבעלי מוגבלויות. יועץ נגישות הוא בעל התפקיד אשר יהיה אמון על יעוץ הנגשת המבנה לאותם בעלי מוגבלות. בישראל חיים כיום מאות אלפי אנשים, מעל – 10%, אשר סובלים בעלי ממוגבלות כזאת או אחרת, פיזיות, קוגניטיביות, חושיות, נפשיות או שכליות. אנשים לא מבינים את הפוטנציאל העצום הגלום באותם חברים, הם לא מבינים שאלו אנשים עם רצונות, כישרונות, יכולות ושאיפות ויותר מכל, רגשות. הם יכולים להשתלב בכל תרבות, חברה ובכל תחומי החיים. אולם, בגלל היעדר נגישות פיזית, יחס מחפיר הנובע מדעות קדומות וחוסר נגישות לשירותים מסוימים, בין אם זה במקום עבודה, לימודים או מקומות לפעילויות הפנאי שלהם הם אינם יכולים לקחת חלק בהשתתפות באותם תחומים ונשארים אאוטסיידרים.

יועץ נגישות לעסק שלכם

למה צריך יועץ נגישות לעסק עם רגישות?

על פי חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות בפרק הנגישות והתקנות הנלוות כל עסק, מקום ציבורי ומקום מסחרי חייב לאפשר באופן שוויוני, מכובד ועצמאי נגישות לשירות. עם עליית המודעות של תאגידי ענק, חברות ועסקים, בשנים האחרונות חל שינוי אדיר במדיניות במטרה לתת הזדמנות שווה ולפתוח את שעריהם הן כלקוחות והן כעובדים לבעלי המוגבלויות. יחד עם הנגשת הסביבה הבנויה ישנן הדרכות להעלאת המודעות למתן שירותים נגישים ללקוחות ולעובדים וליחסי אנוש תקינים ונגישים בין העובדים. אנשים רבים לדאבוננו רואים זאת כהמלצה, אך אלו אשר אינם מנגישים את העסק שלהם בעזרת יועץ נגישות מסתכנים בעונשים כבדים מאד.

מה הם העונשים חמורים למפירים את החוק?

לאחר שלבעל העסק ניתנו דיו הזדמנויות להנגיש את עסקו ועל פי סעיף 237 לחוק סדר הדין הפלילי ולא עשו כך הוא יקבל התראה שבתוך זמן אשר יקצוב לו נציב שוויון זכויות עליו יהיה להנגיש את העסק ולא, יוזמן לחקירה פלילית אשר עלולה להסתיים בקנסות שמגיעים לעתים ליותר מ – 75,000 ₪ ו – 5% מגובה הקנס על כל יום שהעסק היה פתוח ללא הנגשה. כמו כן, במקרים חמורים יותר רשאי הנציב לתת צו הפסקת העיסוק לתקופה קבועה. חשוב לזכור שהחוק חל על בעל העסק אשר לו האחריות האישית להנגשת המקום מתוך חובתו האזרחית.

יועצי נגישות מורשים – למענם ולמען העסק שלך…

בעל עסק, אל תתמהמה, הזמן עוד היום יועץ נגישות עבור העסק שלך ופתח שעריך לבעלי המוגבלויות. מלבד הקנס הכבד, חשוב גם לגלות רגישות לבני אדם שהם לא שונים מאף אדם אחר. אנחנו במשרד 'וייצמן – אדריכלות והנדסה' נשמח להציע לך לדבר עם המומחים שלנו ולקבל ליווי בכל צעד ושעל בהנגשת בית העסק שלך בזריזות אשר אינה באה על חשבון האיכות, באמינות ועם חיוך. צור עמנו קשר ונשמח לעמוד לרשותך בכל עת. רק בריאות.

יועצי נגישות מורשים

למה חייב יועץ נגישות מומחה לכל מבנה?

שירותיו של יועץ נגישות מומחה לכל מבנה הינו משמעותי ביותר. אין ספק, בנייתם של מבנים או השיפוץ שלהם דורש מומחיות רבה – כמו גם עמידה במלוא הנהלים והתקנות. וזאת, מתוך ההבנה כי כל אזרח בארץ יש את הזכות להתנהל בעצמאות ובנוחות מרבית – ואין זה משנה מהם הקשיים עמם הם הוא מתמודד. לשם כך, וכדי לקבל את המענה הדרוש בעת הנגשת המבנה, יש לפנות אל המומחים בתחום: וייצמן אדריכלות והנדסה. חברה זו הינה מהמובילות בארץ בתחום התכנון, הייעוץ והרישוי האדריכלי – בין אם מדובר במבנים פרטיים או ציבוריים.

שירותיו החשובים של יועץ נגישות מומחה לכל מבנה

המודעות בתחום הנגישות הולך וצובר תאוצה בתקופה האחרונה – כאשר לכך ניתן לראות ביטוי בתחום הבניה. במילים אחרות, וכדי שבנייני מגורים, בתים פרטיים, מרכזים מסחריים, רשויות מקומיות, בתי חולים וכן הלאה יהיו נגישים אל אנשים בעלי מוגבלויות – יש להתאים מבנים אלו כראוי.

לשם כך, יש להסתייע בשירותיו של יועץ נגישות מומחה לכל מבנה. שירות משמעותי זה כולל, בין היתר, ייעוץ נגישות לצורך קבלת היתר בניה, ביצוע סקרי נגישות, עריכת נגישות המבנה, עריכתן של תכניות הנגישות ועוד.

מעבר לכך, על יועץ הנגישות להכיר היטב את סעיפי החוק במלואם כמו גם את הדרישות הרגולטוריות. כמו כן, על מומחה זה להחזיק בניסיון הדרוש – ולהתאים את הפתרונות המתקדמים ביותר לדרישות הלקוח ולמבנה המדובר.

מענה מקצועי ואיכותי

כדי להנגיש את המבנה כראוי, יש לפנות אל יועץ נגישות מומחה. עם חברת וייצמן אדריכלות והנדסה תוכלו לקבל את המענה המקיף, המקצועי והאיכותי ביותר.

 

צור קשר

מאמרים אחרונים

קטגוריות