בניית ממ"ד

איך מקבלים אישור לבניית ממ"ד ומה עלות בניית ממ"ד?

כיום ניתן להוסיף לכל דירה או בית בישראל ממ"ד תקני בגודל 13 מ"ר מבלי להשתמש בזכויות בניה של שטח עיקרי.

אז כמה עולה ממ"ד? ובכמה הוא יכל להשביח לכם את הנכס? צירפנו סרטון קצר שמסביר👇.

מאמר נוסף בנושא מתחת לסרטון.

כיצד מקבלים אישור לבניית ממד?

שלב א'

יש לפנות לחברת בניה או אדריכל בכדי שיבדקו שאכן ניתן להוסיף ממ"ד לדירה או לבית שלכם, חברה מנוסה בתחום לרוב מעסיקה אדריכלים כשכירים בחברה לצורך תכנון פרויקטים כמו הוספת ממ"דים לבניינים משותפים ולבתים פרטיים.

עלות בניה של ממ"ד

מחיר ממ"ד מורכב מעלויות קבלת היתר בניה תכנון אדריכלי ותכנון קונסטרוקטיבי על ידי אנשי מקצוע המתמקצעים בתכנון אדריכלי וקונסטרוקטיבי וממרכיב עלויות בניה.

מחיר התכנון מושפע ממיקום הממד ומכמות הממ"דים, כאשר מדובר בבניין משותף מחיר התכנון נמוך ממחיר תכנון ממ"ד לבית פרטי מכיוון ותהליך קבלת היתרי הבניה והתכנון קונטרוקציה זהה בין אם בונים ממ"ד בודד ובין אם בונים עשרות ממ"דים ולכן תכנון ממ"ד לבית פרטי משמעותית יקר יותר מחירי התכנון לבית פרטי 15,000-25,000 ש"ח לממ"ד. עלות ביצוע 120,000-14,000

עלויות נלוות נוספות:

א. הכנת תשתית והרכבת מערת סינון אויר בשווי – ₪ 4,800 + מע"מ.

ב. יועצי בניה בשווי 20,000-40,00 אלף ש"ח

ג. התקשרות מול חברה להטמנת פסולת בשווי- ₪ 1,450 + מע"מ.

ד. התקשרות עם מכון התקנים ומעבדה לבדיקת ממ"דים בשווי- ₪ 2600+ מע"מ.

ה. תשלומי אגרות והיטלים בשווי- ₪ 1600 + מע"מ.

ו. תשלומי הדפסות, שליחויות וסריקות תכניות בשווי- ₪ 6000+ מע"מ.

ז. התקשרות ותשלום לחברת פרסום בשווי- ₪ 1800+ מע"מ

ח. סה"כ- 35,000 ₪ בתוספת מע"מ

כמה עולה לבנות ממ"ד בניית ממד בבית משותף? – שלב ביצוע עבודות הבניה אישור בניית ממ"ד

איך מקבלים אישור לבניית ממ"ד ומה עלות בניית ממ"ד?

לסיכום עלויות הבניה

כאשר בונים ממ"ד בודד, קודחים ויוצקים יסודות כפי שעושים בבניית תור ממ"דים אורך הכלונסאות / יסוד בודד משתנה בהתאם לדו"ח יועץ קרקע באם קיים, סוג הקרקע וניתוח חישוב עומסים וכמות הממדים.

גם בביצוע עבודות הבניה, עלות ממוצעת לממ"ד כאשר בונים קבוצת דיירים נע בסביבות 120,000-140,000 ש"ח לא כולל מע"מ תלוי ברמת הגימור ובמספר הממדים בניית ממד בבית משותף.

כאשר בוחנים הצעות מחיר מחברות בניה, חשוב להשוות תפוחים לתפוחים ועליכם לבדוק ולוודא כי המפרט אותו מציעות החברות השונות זהה לאר החברות , כמו כן והחשוב מכל צריך לבדוק שהחברה רשומה ברשם הקבלנים כחברת בניה המורשית לבצע עבודות בניה בהיקף הנדרש וכי לחברה ניסיון בביצוע עבודות בניה הנדסיות של ממ"דים, חברה שמציעה מחיר נמוך משמעותית משאר החברות צריכה להעלות סימני שאלה אצלכם מכיוון ולרוב מחיר זול במיוחד ביחס למחירים בשוק יכול להעיד כי איכות הבניה והמוצר אותו תקבלו יהיה נחות ולא איכותי, הטעם של המחיר הזול יתחלף במהרה בטעם חמוץ של איכות בניה ירודה ושירות לקוחות לוקה בחסר בלשון המעטה ובכדי לקבל פיצוי יהיה אליכם להגיע לבתי משפט ולתבוע את החברה על ביצוע עבודה רשלנית שאינה בתקן הישראלי .מדריך להוספת ממדים.


משרדינו מטפל בכל הליך הוצאת היתרי בניה לממ"דים ותוספות בניה מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור בהקדם.

בניית ממ"ד - מה היא כוללת ואיך מוציאים היתרים לבנייה

תהליך בניית ממד

המציאות טופחת על הפנים בארצנו הקטנה והמצב הביטחוני לא תמיד מזהיר. אנחנו ארץ מוקפת אויבים ולא פעם אנו מקבלים תזכורות בדמות איומים ואף גרוע מזה, בדמות שיגורי רקטות מרצועת עזה על תושבי הדרום בכלל ותושבי העוטף בכלל. אולם, החדר הבטוח הזה אשר החל את דרכו לצורכי ביטחון גרידא הפך לאחד כזה שבזכותו נוכל להשביח את הנכס שלנו, בייחוד עם מגמת עליית המחירים בארץ. כמו כן, לא רק מבחינת ביטחון הממד הכרחי, אלא גם בטעמי בטיחות שכן, ידוע שהוספת ממד מוסיפה רבות לעמידות הבניין בעת רעידות אדמה ופגעי טבע אחרים. בניגוד למקרים בהם המדינה מערימה קשיים בדמות בירוקרטיה והליכים מורכבים, כזה נוגע לממד הרי שהמדינה דווקא מעודדת בניה בכך שלא כוללת באחוזי שטח הברוטו של הדירה עוד 13 מ"ר, במקרים רבים מתירה לחרוג בבניה מעבר לגבולות קווי הבניין ובעצם, בסיכום העניינים, המדינה אף מעודדת אותנו להרחיב את שטח המחיה שלנו בעוד חדר ללא תשלומי היטל שבח.

בנית ממד – אל תעשו זאת בעצמכם

יחד עם זאת שהמדינה מקלה במידה מסוימת על הדיירים המעוניינים לבנות ממד אין זה אומר שתהליך בנית ממד הינו תהליך פשוט אשר יכול להתבצע בין רגע. על מנת לבנות אחד שכזה או לחילופין תוספת של מרפסת אנו נצטרך את הסכמתם בכתב וחתימתם של לפחות 60% מדיירי הבניין כי אינם מתנגדים לפרויקט. הגשה של טפסים לגופים שונים וקבלת היתרי בניה. לשם כל אלו מומלצת הדרכה וליווי של חברה מקצועית או אדריכל המתמחים בבירוקרטיה של כל אלו וכמובן גם בבנייתם. בפנייתנו לאדריכל, חברה או קבלן לבניית ממד אנו נרצה לוודא בראש ובראשונה כי יש להם וותק, ניסיון, יידע ופרויקטים אשר ביצעו בעבר ברפרטואר שלהם. אמנם ישנם אדריכלים וקבלנים מוכשרים אשר יודעים לבנות נפלא כאשר מדובר בבנייה מן היסודות, אולם הם אינם מנוסים בבנייה חדשה בשילוב עם בנייה ישנה ואינם יידעו לתת מענה אופטימלי לדיירי הבית. כמו כן ולסיכום, עבודת שיפוצים ככרוכה ברעש, לכלוך ואי נוחות וכמו כן דורשת מהקבלן המבצע שימת דגש על בטיחות בראש מעיניו. קבלן טוב ומנוסה יידע לעשות עבודה מקצועית וזריזה אשר אינה באה על חשבון איכותה.

בניית ממד בבית ובבניין – טוב שיש על מי לסמוך 

לחברת 'ויצמן-אדריכלות והנדסה' שנים רבות של ידע וניסיון בתחום המורכב של בנית ממד כקבלן מפתח בבניה רוויה והן כתוספת למבנה קיים. כמובן שאנו רשומים ברשם הקבלנים ופועלים בצמוד לתכנון ובנייה בהתאם לתקנים והוראות פיקוד העורף. הקו המנחה שלנו הוא מתן שירות זריז, אמין וליווי צמוד של הדיירים בכל צעד ושעל מתחילת הפרויקט ועד סיומו. בקרו באתר שלנו או התקשרו אם ברצונכם לקבל ייעוץ ללא עלות מהמומחים שלנו. כי כאשר מדובר על מקצועיות ועבודה זריזה ונקיה, יש על מי לבנות.

צור קשר

מאמרים אחרונים

קטגוריות