אדריכלים במרכז– איזה אדריכל מתאים לכם?

כל פרויקט בנייה צריך להתחיל בהתקשרות עם אדריכל מקצועי. תפקיד האדריכל הוא להפיק את התוכנית האדריכלית שתקבע כיצד תיראה התוצאה הסופית. זהו שלב משמעותי ביותר, אבן היסוד של הפרויקט שבלעדיה לא ניתן להמשיך.

אם הינכם גרים באזור המרכז, בוודאי שמתם לב כי מגוון משרדי האדריכלים גדול ורחב, ועל כן הבחירה באחד מהם מאוד קשה. בשורות הקרובות נסקור את הדגשים שיעזרו לכם לבחור משרד אדריכלים במרכז הארץ, ואף נבין את תפקידו וחשיבותו של בעל מקצוע זה יותר לעומק.

אדריכל במרכז

תפקידי האדריכל 

תפקידו של האדריכל הוא ליצור את התוכנית האדריכלית של המבנה העתידי. התוכנית האדריכלית אמורה לכלול שרטוט מקצועי של קווי המתאר של המבנה, הסידור המרחבי שלו, החלוקה למחיצות (חדרים), מעבר קווי הצנרת והאינסטלציה וכל זאת לפרטי פרטים. האדריכל יכול לקחת על עצמו לא רק את התכנון האדריכלי של המבנה, אלא גם את עיצוב הפנים שלו.

מעבר לזאת, האדריכל מטפל גם בכל הבירוקרטיה שקודמת לתחילתו של הפרויקט, משיג את האישורים וההיתרים הנדרשים מהרשויות,ואף עוזר בבחירת אנשי המקצוע המתאימים לביצוע הפרויקט,זאת בזכות קשריו הענפים.

למה קשה לבחור אדריכל?

הדבר שהופך את תהליך בחירת האדריכל לכל כך קשה טמון בעובדה שלכל אדריכל יש נקודת מבט שונה לגמרי על כיצד יראה המבנה, הן מבחינת הסגנון העיצובי (כיצד יראו חוץ ופנים המבנה) והן מבחינה פונקציונאלית (אופן חלוקת החדרים וכו'). על כן, אין להתחשב רק במקצועיות ושנות הניסיון כאשר מתחילים בתהליך החיפוש.

מחפשים משרד אדריכלים במרכז הארץ:
משרד אדריכלים במרכז

אז כיצד בכל זאת מוצאים משרד אדריכלים במרכז מתאים?

ישנם מספר דגשים שחשוב להתייחס אליהם כאשר מחפשים משרד אדריכלים במרכז הארץ:

  • עבודות קודמות – היכנסו לאתרי הבית של אותם משרדים שמעניינים אתכם והסתכלו בתמונות והדמיות של מבנים קודמים שתוכננו על ידם. ניתן גם להגיע פיזית לאותם מבנים על מנת לראות את התוצאות הסופיות בפועל. לאחר מכן שאלו את עצמכם האם אתם מתחברים לסגנון של אותו משרד.
  • פגישה אישית – משרדי אדריכלים במרכז רבים נוטים לקבוע פגישות עם לקוחות פוטנציאליים כאשר לפגישה מגיע נציג המשרד בלבד, ולא האדריכל המבצע עצמו. חשוב מאוד להימנע מכך שכן דו השיח הישיר עם האדריכל קובע רבות את הצלחת הפרויקט. רק כך ניתן להתרשם מאופיו של האדריכל והסבלנות שלו, ולבדוק האם ישנה כימיה טובה ביניכם.
  • זמן הביצוע – חשוב לברר מראש כמה זמן יוקדש לטובת הפרויקט שלכם ולדעת האם האדריכל שמעניין אתכם זמין או מוצף בעבודות. שאלו בכמה פרויקטים מטפל האדריכל בזמן נתון ובקשו לקבל צפי ביצוע מדויק ככל שניתן.
  • מחיר – ישנן מספר שיטות לתמחר את עבודתו של האדריכל. משרדים מסויימים עובדים לפי אחוזים מסך עלות הפרויקט ואחרים לפי מטר או שעה. אספו מספר הצעות מחיר והשוו ביניהן בהתאם.

משרד אדריכלים המרכז או חברת הנדסה?

ניתן לבחור לעבוד עם משרד אדריכלים עצמאי או להתקשר עם חברה שמאגדת תחת אחריותה את כל הפרויקט על שלל חלקיו. האופציה השנייה היא מצויינת עבור מי שמעוניין ליהנות לא רק משירותי אדריכלות אלא גם משאר השירותים המקצועיים הקשורים לפרויקט הבנייה, ומפיקוח צמוד על כל בעלי המקצוע מטעם החברה עצמה.