יותר עיצוב אדריכלות ופחות ביורוקרטיה

יותר עיצוב אדריכלות ופחות ביורוקרטיה | אדריכלות עיצובית

מה אתם אוהבים? אין תשובה נכונה אחת.

לכל אחד ולכל משפחה מתאים פיתרון משלה.

 

כשמדברים על עיצוב הבית ועיצוב פנים אני חושבת במונחים של zoom in ו- zoom out. כלומר אי אפשר לנתק את המקום בו נמצא הבית העתידי או הקיים מהעיצוב שלו. למשל הכיוונים אליהם פונים החללים השונים. שכן שלי קנה ראשון את הבית במתחם חדש ויכול לבחור כל בית שנראה לו. הוא בחר בבית שהסלון שלו פונה לכיוון צפון – התוצאה היא שהסלון שלו אינו מואר. כאשר הוא התלונן, המלצתי לו בבית הבא לבחור את הכיוון דרום עבור החלל הציבורי – סלון, מטבח ופינת אוכל.

צריך להגיד את זה ולהודות

אנחנו יצורים ביולוגיים וזקוקים לאור כדי להרגיש טוב ולגדול בצורה חיובית ככל שניתן. כמובן שישנו אור מלאכותי אבל תכנון טוב לוקח בחשבון נתונים טבעיים כמו כיוונים, משטר רוחות וכמובן חלוקת חלל. משטר רוחות זה בעצם אנרגיה, מה מביאה הרוח? יובש מהמזרח או רעננות ובריזה נעימה מהמערב? בתוך הבית גם צריכה להיות זרימה נעימה של חלל. בכל פרויקט קטן כגדול יש להכניס את האדם, שמסתובב, רואה ומרגיש. ראשית, לפני הכניסה מה רואים בכניסה למגרש? האם זו חומה או גדר נמוכה? כמה מתוכה מחורר או אטום? ממה היא עשויה – מחומר חם אורגני או מחומר תעשייתי? לכל החלטה כזאת תהיה השלכה להרגשה של מי שנכנס וכמובן לתחזוקה שלו.

לאחר שפתחנו את השער מהי הדרך עד לדלת הכניסה? האם הדרך היא קו ישר או שאולי היא מפתיעה אותנו ולוקחת אותנו לסיבוב של ריחות ומראות? עיצוב נוף טוב, למשל, יכול לתת תשובות מעניינות.

הגענו לדלת הכניסה

איזו דלת? מה הרחב ומה הגובה? מה החומר? דלת שהיא גבוהה נותנת לנו הרגשה של כניסה לבית מידות, בית מפואר ומרשים. רוחב נותן הרגשה של נינוחות, יש מקום לשניהם.

עיצוב אדריכלות

החומרים יכולים להיות אורגניים חמים, עץ, פורניר בשילובים עם מתכות

נירוסטה עמידה למים ולשינויי אקלים או חומרים תעשייתיים – מתכת (צבועה בתנור עדיף). אפשר לשלב רמות שונות של שקיפויות תוך התחשבות בנושא הפרטיות – זכוכית אטומה, זכוכית מודפסת או זכוכית עם דוגמא. הדלת צריכה להיות ממוקמת יחסית לגשם בצורה פנימית כדי שתהיה מוגנת מגשם ומשמש.

נכנסנו… מה רואים? יש שיאהבו מיד בכניסה איזור של מלתחה לתיקים, נעליים וילקוטים – אם יש עדיין ילדים בגיל בית הספר – ואז כל הבלגאן "מטופל". יש שיאהבו בכניסה שידה נעימה עם מראה להניח את הטלפון והמפתחות, אולי גם דואר. יש שיאהבו לראות את כל התיקים, כובעים והמעילים תלויים על מיתלים וחולקים את עולמם עם הבאים והמבקרים.

מה אתם אוהבים? אין תשובה נכונה אחת, לכל אחד ולכל משפחה מתאים פיתרון משלה, וכל היופי הוא שכל אחד משתנה לבד ובתוך המשפחה שלו.

הצרכים משתנים

היום אתם שותפים שחולקים דירה סטודנטיאלית, מחר אתם זוג צעיר, קצת אחר כך אתם משפחה צעירה עם תינוק ואחר כך עם עוד כמה והנה הם עזבו את הקן. מה עושים עם כל הבית הזה? אז הנה באים הנכדים… ועוד לא דיברנו על העיצוב. בפעם הבאה – חומרים לגימור וסגנון.

 

ניווט באתר: חזרה לקטגוריה משרד אדריכלים

ניווט באתר: חזרה לקטגוריה משרד אדריכלים במרכז