חדר ביטחון (ממ"ד) זאת כבר לא המלצה זאת חובה!

מקום המדינה ועד היום, תקופות ההפוגה שבין מלחמה למבצע צבאי לא פוחתות. יש צורך ממשי לחדר ביטחון קרוב אשר יבטיח להגן עלינו מפני טילים ותקיפות כימיות.

מדינת ישראל פתרה לכל המתלבטים את הדילמה. כבר אין שאלה האם כדאי להקים ממ"ד (מרחב מוגן דירתי) או לא בדירה. החובה על בניית ממ"ד חלה על כל פרויקט בנייה משנת 92. פרויקט למגורים או לתעשייה ללא חדר ביטחון אינו מאושר.

מעבר לכך, במדינת ישראל הכירו בעובדה שקיימים מבנים ישנים שאין להם ממ"ד או אפילו ממ"ק (מרחב מוגן קומתי) ולכן, ניתנו הקלות משמעותיות לכל המעוניין להקים חדר ביטחון בביתו או בדירתו. קודם נושא פרויקט תמ"א 38 שמטרתו העיקרית היא לחיזוק מבנים ישנים להגנה מפני רעידות אדמה וכמו כן האפשרות להוסיף ממ"ד לכל דירה.

כך גם התעשייה התרחבה במתן פתרונות מיגון מעולים שיחסכו לכם מאמץ, זמן וכסף והרבה בלאגן. בין האפשרויות הבולטות – הקמת ממ"ד יביל הקמת ממ"ד יביל הוא תהליך פשוט ועשוי להיות זול יותר מבניית ממ"ד כתוספת לדירה.

את הממ"ד היביל בונה החברה על פי כל התקנים במפעל החברה, ומובילה אותו בעזרת תחבורה מתאימה לאזור המיועד. המבנה ממוקם ומחוזק לקרקע ויעיל כמו ממ"ד לכל דבר. פתרון זה חוסך את תקופת הבנייה ואת הבלאגן הכרוך בכך. ממ"ד נייד הפך לנפוץ מאוד בזכות הקלות היחסית בהקמתו, ובזכות העובדה שניתן לנייד אותו לכל מקום במקרה של מעבר דירה או המקרה של מכירתו לגורם אחר.

אז איך בוחרים חברה לבניית חדרי ביטחון? יש לבחור חברה איכותית ואמינה בנושא רגיש כמו הקמת מרחב מוגן. יש לוודא כי לחברה יש תיק עוסק מורשה על מנת לוודא שהחברה אינה פיקטיבית, יש לוודא כי לקבלן רישיון קבלן בתוקף, אישורים של מכון התקנים, ביטוחים וכד'

הקמת ממ"ד כבר אינו פרויקט מסורבל כבעבר. קיימות חברות בתעשייה שיקלו עליכם ויעזרו לכם לקבל אישורי בנייה.